Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Kader’den Kaçarken Kazaya Yakalandım…

Ara 27, 2017

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu:

Kader’den Kaçarken Kazaya Yakalandım…

Bir Ömer eksikti Hızır reisin başındaki bela oda oldu sonunda. Kızını Zeynep’ini kaybetti . Şimdi birde kendi elleri ile oğlunu hapse ölüme yollayamaz ki. Ama Lütfiye’nin konuşmaları gözümü doldurmadı desem yalan olur. Lütfiye bir kez daha ne kadar gururlu cesaretli ve yürekli olduğunu ispatladı. Lütfiye her zaman biraz deli biraz fazla geveze ve patavatsızdı. Amma velakin hiç bu kadar yürekli olduğunu anlamamıştık. Helal olsun Lütfiye bu bölümün en büyük alkışları sana gelsin Yasemin Sakallıoğlu.

Ünal bey ve Nevzat işbirliği konuşulanlar şaşırttı mı bizi şahsen beni hayır.Peki Ekrem ve kızı Selda yok onlarında konuşmalarına şaşmadım. Peki Fahri ve diğerlerinin yaptığı planlara hayır onlara da şaşırmadım. Peki sen hiçbir şeye mi şaşırmadın derseniz. Evet şaşırdım tabi ki. Ömer’in üzerinde neden bu kadar oynanıyor konular neden onun üzerin de dönüyor işte onu anlamadım. Üstüne üstlük birde taziye evine gittiler .Haydi buna eyvallah tamam. Haydi gittiniz de Ömer’in orada ne işi var peki. Yani bu tüm Çakırbeyli ailesi çok akıllı biz ekran başında ki izleyicide var tuhaflık öyle mi. Ben sanki dizide ters giden bir şeyler var diye daha önce de yazdım yorumlarım da. Hem de bayağı önce yazdım. İlk iki sezon gibi değil artık bu dizi dedim . Tabi ki senaristleri oyuncuları yada dizi ekibinden herhangi birini yermek değil niyetimiz. Sadece haddimizi aşmadan ufak tatlı eleştiriler. Tabi ki bu eleştiriler şahsıma aittir . Neden böyle söyledin derseniz kısaca şudur cevap: Dizide ki herhangi bir karakteri eleştirsem onun fanları diğerini eleştirsem onun fanları maalesef bana çeşitli mesajlar atıyorlar. Ama şunu bilmenizde fayda var ki bunlar sadece ufak çaplı eleştiriler. Ayrıca bu yorum işi . Eğer hiçbir karakteri eleştirmeyecek isek bu yorumların anlamı yok değil mi. Eğer sizler eleştirmeden yapmak isterseniz buyurun lütfen hodri meydan.

Şimdi devam edelim dizimizeyorumlarımıza. Masada dönen oyunu ben bile beklemiyor tahmin etmiyordum. Evet Fahri’nin bu kadar basit bir plan yapmayacağını plan yapınca da başarısız olmayacağına emindim. Ama tüm bu olanlardan reisin haberi olacağını düşünmedim. Birde Nevzat’ı alıp Ceylan’ın evine gelmeleri çok güzel olmuş. Tüm Çakırbeyli’ler bir araya geldiler adamı köşeye kıstırdılar. Ve sonunda Nevzat bey de aramızdan ayrıldı. Ve uzun zamandır beklediğim karakter geriye döndü. Takipçilerim bilir , Davut beyin öldüğüne asla inanmadım. Ve bir gün geri geleceğini ümit ettiğimi yazmıştım. Ama neden bu kadar uzun zaman beklediler merak ediyorum. Ve sizce de Nevzat beye yazık olmadı mı . Bence oldu neden diziden ayrıldı bilinmezama bu şekil de gitmesi olmamış zannımca. Şimdi Fahri Nevzat’ın kafasına sıktı. Hurşit gitti denizde attı. Peki bu kadar kolay mı bu. Bence değil bu Nevzat işi burada bitmez. Aynen Davut beyin geri gelme işi gibi onun bitmediği gibi. Tamam Nevzat öldü o kesin. Peki bu Davut beye ne olacak. Eğer Alparslan dayısının yaşadığını öğrenirse ki öğrenecek bu hiç te iyi olmayacak. Benim merak ettiğim Davut beyin bu kez gerçek olacak olan ölümü kimin elinden olacak. Tüm gerçekler meydana çıkınca neler olacak.

Peki masada ki geride kalanlar. Hızır onlardan oy istediğinde el kaldırmayanlar ne olacak. Hepsi kendince haklı sebepler sundular. Bence hepsi de geçerli sebepler idi. Ama Eroin satmalarına anlam veremedim. Bunu bu kadar rahatça kabullenmelerine hiç anlam veremedim. Şimdi onları reis nasıl ne şekilde affedecek. Bu adam hep sevdiklerinden bu şekilde bir darbe almak zorunda mı . yazık değil mi her şey üzerine geliyor sürekli. Şimdi Arkadaşım dostum dediği adamlar onu yarı yolda bıraktı. Yıllar sonra çıkıp gelen oğlu ondan habersiz bir evlilik yaptı. Üstelikte düşmanının kızı ile. Kimsenin haberi olmadan hem de . Bu saf Hızır Ali bunun bile Selda ve babasının bir tuzağı olduğunu anlamadı. Yeter ama artık Hızır Ali bir kendine gel gerçekleri gör be canım benim. Selda senin ve ailenin düşmanı gör anla artık . Bu arada yazmadan geçemeyeceğim geçen Pazar gittiğim Cıngıllı müzikalinde rol alan sevgili İremSultan Cengiz dm’den yazdığın mesajlar için teşekkür ederim sıcak ve candan ilgin için çok teşekkür ederim. Tiyatro ve dizilerinde başarılarının devamını diliyorum.

Ve gelelim yine yeniden Ömer beye . Ah be Ömer’ciğim sen neler yapıyorsun neden biraz da olsa uslu uslu durmuyorsun ki. Şimdi senin yüzünden kaç kişi zor durumda kalacak ailen zor da kalacak. Adnan zor durumda kalacak . Hepsi adaleti yanıltma suçundan yargılanabilir. Yani en azından gerçek hayatta olması gereken böyle ama dizide ne olur bilemeyiz tabi ki. Bir de belki yok artık Dilek sende iyice saçmaladın diyebilirsiniz şuan yazacaklarımdan. Amma velakin ben bu kaza işin başka şeyler var diye düşünüyorum. Ne gibi mi. Sanki bu kaza işi bir komplo Ömer tuzağa düştü ve farkında değil. Bu tuzağı hazırlayan ise Davut bey sanki öyle hissediyorum şuan. Yani sezgilerim beni yanıltmıyor ise zaten meydana da çıkar. Aksi takdir de Ömer’i hapiste öldürürler . Meryem Hızır aşkı biter. Yani birkaç bölüme dizi biter. Bakalım bilemiyorum şuan ama dediğim gibi bu işin içinde bir işler dönüyor bence. Evet teslim olma konusun da Ömer Meryem gerçekten doğrusunu yaptılar. Ömer bu vicdan azabı ile yaşayamazdı çünkü. Ama Hızır Reis bundan hiç hoşlanmadı doğal olarak. Bakalım içeride görmediğimiz Ömer vardı oda girecek anlaşılan izleyip göreceğiz. Genel olarak bakacak olursak güzel bölümdü. Ama çok kopukluklar var. Bir biri ile bağ kuramıyor bocalıyor bir şey anlamıyorsunuz yer yer. Mesela masadaki dostların tutumu. Davut Ünal işbirliği. Nevzat’ın bir anda harcanması. Ceylan’ın Nevzat’ı öldürmek için kaçırabilecek kadar yetkili olması. Hızır gibi bir babanın İlyas gibi bir amcanın Alparslan gibi bir kuzeni olan Hızır Ali’nin bu kadar aptal olup kör aşık olması gibi. Tüm bunlar bazen sıkıcı olsa da ben dizimizi çok seviyor ve severek yorumluyorum. Kısa da olsa seni görmek güzeldi Ece hakim özlemişiz duygu yüklü sahne bizi ekran başında ağlattı keşke dedim. Tüm ekibe yönetmenden senaristte kameramanlardan tüm set arkası ekibe ve tüm oyuncularımıza teşekkürler. Hepinize saygılar sizi seviyoruz.2 017 senesinden senenin son yorumundan sevgiler 2018 senesinde her şey gönlünüzce olsun . Sağlık mutluluk huzur başarı sizle olsun. Önümüzdeki bölüm ve yorumlarda görüşene dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın diyorum.