Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Yılmaz karakterine veda...

Kas 23, 2017

Dilek Doğu'dan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu:

İşte Dilek Doğu'nun olay yazısı:

Denize Düşen Yılana Sarılır.

Yılmaz karakterinde veda ettik. Bu Ünal beyin en güvendiği ikinci adamın ihaneti ve ölümü. Peki bu Ünal bey bize gösterildiği kadar zekimi yoksa hep hainleri yanında barındıracak kadar safmış. Biz bunu anlaşılan daha epey uzun bir süre öğrenemeyeceğiz.Pekala buEkrem bey sizce bu kadar masum mu? YoksaYılmaztüm hain planlara kurban mı gitti? İlyas ve diğerleri olay yerine geldiklerinde herşey çoktan olup bitmişti zaten. Ama ne Alparslan ne İlyas bu işten pekte memnun kalmadı. Hele ki İlyasiyice çıldırdı. İlyas tüm hırsını Alparslan ve Fahri’den alıyor. Ama bu muhteşem üçlü beni bayağı bir sardı. Eğlenceli olmuşlar. O tuhaf komikhalleri didişmeleri hepsi çok eğlenceli bence.Hele bu bölümdeki diğerlerinin yattığı hastanede gizli buluşmaları. Servet’in o her zaman ki yok mu süperdi. Elinde bir çanta dolusu para ,ile o tavırları muhteşem idi. Zafer’in daha arabada iken kendini övmeye başlaması. Ben eskiden çok yakışıklı idim 20 kilo zayıftım birde saçlarım vardı deyiverince kahkahayı bastım. Ama helal olsun içeri girip aldılar pis İsmet’i. Bir güzelde konuşturdular. Sonrası malum son kafaya tek kurşun.

Neyse biz gelelim Meryem’e kurtulmasına kurtuldu Yılmaz’ın elinden .Amma velakin ben bu Meryem’deki halleri pek sevmedim. Evet içi evlat acısı ile yanıp tutuşuyor ama umarım ki sende Ceylan gibi mafya reisliğine özenmezsin. Ceylan zaten yeterince her işe burnunu sokup, bir değişik havlarda ortada salınıp duruyor. Lütfen birde sen çıkma .Biz zaten Ömer bu işlere fazla bulaştı diye düşünüyoruz. Daha karakterin yaşı küçük onun bu kadar ön plana çıkmasını pek sevmedik. Sende artık dahaılımlı bir anne ol ve en azından Ömer’e yansıtmamaya çalış bu tavırlarını. Seni çok seviyoruz Meryem bunu da unutma. Sen bizim özlediğimiz Hızır’ın gözlerine aşk ile bakan kadına geri dön. Bizler sizin o hallerinizi çok ama çok özledik. Zaten reiste Meryem’den söz aldı. O eve dönünce Meryem’de artık evde oturacak. Evet Ceylan karakterini eleştiriyoruz ama biz sadece çok ön planda olmasına sanki asıl mafya reisi o imiş gibi davranmasını sevmiyoruz. İnan diziye ilk katıldığın bölümlerde olduğun gibi Hızır’a olan aşkını anlatsan. Ve sadece oğlunun iyiliğini düşünen anne karakterine geri dönsen seni daha da severiz. Yoksa hiç kimsenin oyunculuk gücüne laf söylediği yok. Zaten mükemmel bir oyuncu olduğun için bu karakter gerçek bir kişilik gibi oldu. Hatta şunu da yazmadan geçmeyeceğim, bir okuyucumuz Ceylan’ı gerçekten yaşayan bir karakter sanıyor. Haberiniz olsun diyorum.

Sizce de bu Gönül’ün çektiği acı artık kafi değil mi. Yazık zaten çok uzun yıllar aşk acısı çekerek beklemiş. Şimdide sevdiğinin acı çekmesini uyanmasını izliyor. Uyan tipi uyan Murat artık haydi sevdiğinin gözlerine aşk ile bak tekrar.

Hapishane koğuşuna gönderilen adamı kimsesiz Yaşar anında çözdü. Onun tuzak kurmak için gönderildiğini. Ama asıl anlayamadıkları aynı anda Hızır reisede tuzak kurulmuş olması idi. Eniştesine ve Yaşar’a bir şey olmasın diye Nevzat’ı uzaklaştırdı. Hapishaneye yolladı onları korusun kollasın diye. Ama asıl tuzak cezaevi aracında idi. Hızır reis zaten bunu bekliyor idi. Bunu Ünal beyde anlamış olmalı ki reise sarılma bahanesi ile bir emanet verdi kaş ile göz arasında. Kendinden son derece emin adımlar ile araca binen kara Mürsel maalesef umduğu gibi karşılanmadı reis tarafından. Cebinde ki sustalıyı kalbine sapladı Hızır Mürsel’in. Peki Mürsel’in dışardaki yani aracın dışında ki adamları ne olacak. Ama canım onu damı reis halletsin. Bir adamada bu kadar çok iş yüklenmez değil mi. Artık onunda diğerleri halledecek. Ama bakalım bu kara Mürsel öldü mü. Ölmeyebilir böylesine kötü hain bir karakter dokuz canlı kedi misali kurtulur bakarsınız. Ama o zaman intikamı kötü olacaktır. Hatta bakarsınız reisi de alıp giderler oradan. Mürsel doktor tedavisinde iken reis işkence görüp ailesi ile tehdit ediliyor olabilir. Tabi bunlar benim tahmin ve yorumlarım. Cevaplar ise maalesef önümüzdeki bölümde.

Şimdi gelelim bölümün en başında olan sahnelere. Tamam Yılmaz hain çıktı Meryem’i öldürmek istedi. Peki Yılmaz’ın arkasında ki güç kim. Bence şuan kendini Meryem’i kurtararak temize çıkartan Ekrem. O asla masum olamaz bence . Ne o nede kızı Selda. İkisi de birbirinden şeytan çok akıllı olsalar da bu pek fazla sürmez. Ekrem Yılmaz’ı da tuzağına düşürdü. Öleceğini bilmeden onun dediklerini yaptı ama Ekrem onu kullandı. Kendini masum gösterdi herkesin gözünde puan topladı. Buna bir tek içeride olan reis inanmadı. Ne Ekrem’i nede kızına karşı güveni yok reisin. Olmasında zaten. Onlar da reisin tuzağına düşüyorlar farkında değiller.
Evet haftaya Salı akşamı kim kime tuzak kurmuş. Kim ölmüş kim kalmış göreceğiz. Umalım reis fazla zarar görmeden bu işten kurtulsun. Artık yeter adam daha kızının acısını bile tam yaşayamadan neler ile uğraştı. Biraz kendisi ve ailesi ile baş başa kalsın artık değil mi. Ne diyelim Önümüzde ki bölüm ve yorumlarda görüşene dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın diyorum.