Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Heyecanlı bölüm olmuş

Kas 08, 2017

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu:

Bir Tek Seni Sevdim Gerisi Yalan

Valla ne yalan söyleyeyim, bölüm başladığı zaman acaba ben geçen bölüm sonunu mu unuttum, yoksa bu bölümün başını mı kaçırdım diye düşündüm. O nasıl bir başlangıçtı öyle. Evet süper bir giriş olmuş, ama inanın bir an neler oluyor diye düşündüm. Bir anda karakollar cezaevi arabası tutuklananlar. Ateş hattında kalıp herkes vuruldu. Kurşunlar vızır vızır havada uçuştu. Reha babası Şahin ağa için kendini kurşunların önüne attı vuruldu. Zaten tüm ekip vuruldu.
Ve yine yeni yeniden Meryem’i gözyaşları ile izledik. Gerçekten bu sahnelere alışmış olsa da. Artık bu Meryem’ciğin gözyaşları dinsin istiyoruz. Bu camların ardından görüşlerine bizler de ekran başında alıştık. Ama Zeynep ile ilgili geriye dönüş yapıp bize eski bölümleri hatırlatmaları gözlerimizdeki yaşlara engel olamadı. Meryem’in gizemli konuşmaları. Hızır reisi merakta bırakıp huzursuz etse de sonuna kadar ona güvenmeye devam etti. Çünkü onun yanlış yapmayacağını iyi biliyor. Amma ve lakin içeriye koğuşa döndüğünde onu bir tek anlayan yine kimsesiz Yaşar oldu. Tipi ve enişte evdekileri sora dursunlar derdini anlayan İlyas’ın dostu Yaşar oldu. Ne yapsın Hızır reis mecburen şuanda Meryem’in tüm yapacağı planlara güvenip inanmak zorunda. Meryem’de tam plan yapmış onuda demeden geçmeyelim. Zaten Meryem reise de bu yakışırdı. Ama Hızır reis hapishanede bile o mağrur dik duruşu ile yine çok karizmatik değil miydi sizce de. Yine mavi mavi bakışları ile büyüledi hepimizi. Sen her ortamda her durumda böyle karizmatiksin zaten Oktay Kaynarca alkışar sana.

Meryem yine tüm asaleti ve güzelliği ile ortamların vazgeçilmezidi. Tabii lafları ilede ortamı-ortamdakileri ezdi geçti. Masada ki 7 adamın kelimenin tam anlamı ile şah mat etti. Hepsine meydan okudu içlerinden tek birisi bile itiraz edemedi hepsi sus pus kaldıar. Hele hele de Ekrem bey neye uğradığını şaşırdı. Zavalı adam tamda Hızır Reisten kutuldum derken Meryem reis çıktı karşısına belalıların belalısı olarak. Ve dikkatinizi çekerim kadın henüz hiç bir şey yapmadı. Meryem’in yaptığı şey kurnazca bir hamle ile onlara rest çekmekti. Ekrem bey bu resti kabullenmekten başka bir şey yapamadı. Böylece kızı ile yaptıkları oyun azda olsa belli oldu. Bakalım bu oyunu Hızır Ali ne zaman kabullenecek? En çok da odadan çıkarken o halin tavrın duruşun ile bayıldım sana Meryem reis. Tabii ki Deniz Çakır emeklerine yüreğine sağlık yine muhteşemdin.

Şunu yazmadan geçmeyelim şimdi hepsinin adını tek tek yazamayacağım bayağı uzun çünkü reisin tüm adamları vuruldu. Bu zavallıcıklar hastahanede ama iyiler mi? Akıbetleri ne oldu bir gösterseydiniz en azından bir bahsettseydiniz. Şu şöyle bu böyle diye. Kocasının yanında olan Lütfiye de yok kiöğrenelim. Artık Mübeccel de yok haberler genelde o yüzden Lütfiye’de ama oda şu an hastahanede Adnan’ın yanında . Bizler de son dedikodulardan mahrum kaldık o yüzden. Ama özledik seni be Mübeccel keşke ayrılmasaydın diziden. Senin o patavatsız geveze hallerini bile özlemişiz. Sevgiler sana Benian Dönmez.

Ceylan yaptın gene yapacağını. Siz ne ara Alparslan ile kurdunuz okadar planı programı pek de anlamadık ama neyse. Planlar şimdilik tıkırında güzel güzel işliyor biz ona bakarız ekran başındaki izleyici olarak . Bu Ceylan Nevzat ve de Alparslan üçlüsü sürekli bir işeler çeviriyorlar ama durun bakalım önümüzdeki bölüm tüm bunlarda anlaşılacak elbette. Büyük ihtimalle Ceylan üstleri ile anlaşma sağladı görevine (bizim henüz anlamadığımız o gizli göreve)geri döndü. Yoksa bu kadar plan yapamaz ve yürütemezdi doğal olarak. Ama plan da güzeldi be arkadaşım. Temizlikçi kılığına gir her şeyi hazırla Alparslan 2 tane polisin yanından çaktırmadan kaçsın. Gerçi burada birazcık şerefli Türk polisimize bu olmamış ama. Çok basitçe alay eder gibi olmuş sanki. Neyse konumuza gelelim. Şimdi bunlar kaçtılar. Hep beraber yola koyuldular. Alparslan İlyas Ceylan ve de Fahri baba oda tamam. Bunlar hep beraber otobana çıktılar hani Kara Mürsel’i bulmaya gdiyorlar yolda çok uzunmuş sözde. Ah be canlarım bu kadar mı uzun bu yol . Git git bitmedi mi tüm bölüm boyunca bu yollar. Haydi yolumuz uzun dediniz deyiş o deyiş . Ay kayıp mı oldunuz yoksa yollarda siz. Bak lütfen dikkat edin kendinize bir de siz kaybolursanız bu dizinin tadı tuzu kalmaz. Mürsel’i bulacaksınız diye bizleri üzmeyin ekran başında tammam mı. Bu arada İlyas sen ya aşık ol be tekrar. Bir karakter katılsın diziye. Sen aşık olunca bambaşka bir adam oluyorsun. Bir başka sevip bağlanıyorsun sen sevdiğine. Artık ne Suzi ne de Esra dönmeyecek nasıl olsa biz senarist ve yönetmenimizden rica ediyoruz . Lütfen yeni bir karakter gelsin İlyas’ımıza can yoldaşı olsun. İsterseniz bu karakter kim hangi oyuncu olsun diye bir anket başlatalım arkadaşlar ne dersiniz. Mesela kimler olabilir fikri olan herkesten bir yorum bekliyorum. Ben de kendi fikrimi söyleyeceğim tabii. Ama biraz cevaplar aldıktan sonra bakalım takipçilerimzden ne yorumlar gelecek fikirler uyacak mı.. Unutmayın bekliyorum.

Dizi bu bölümü ben kendi adıma sevdim. Bir akıcı olmuş. Heyecan gelmiş. Anlaşılan o ki haftaya daha da heyecanlı sahneler ve de yorumlar bizi bekliyor. Önümüzdeki bölüm yorumlarında görüşene dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.