Çukur'a haftanın yorumu: Yamaç'ı Kim Vurdu?

DiziGazete.com yazarı Dilek Doğu'dan Çukur'a haftanın yorumu: Yamaç'ı Kim Vurdu?

Evet uzun upuzun bir bekleyiş esnasında hep kendi kendimize ve arkadaş çevresinde konuştuğumuz konu oldu bu. Tabii ki diziyi izleyenlerden bahsediyoruz. Ama Genel olarak bu idi kendi aramızdaki sohbet konusu. Yamaç vuruldu kim vurdu. Kimdi de bu kadar şaşırıp hayal kırıklığı yaşadı merak ettik. Peki sizce kim vurmuştu siz kim ya da kimleri geçirdiniz aklınızdan. Onu Selim’in takip edip bulması pek bir anlamlı olmuş. Hele ki çocukluk anıları ile birleşince bu sahne on numara olmuş bence. Zaten şahsen ben böyle eski anılar ile eski zaman ile günümüz arasında gidip gelen dizilere bayılırım. Çok daha güzel ve anlamlı anlar sahneler çıkıyor. Ve nihayetinde bu Selim nasıl bileklerini kesip kurtulmuş öğrendik. Diğer sahneleri de öğrenirsek rahatlayacağız. Düğün sahnesi, paşa nasıl öldü. Mahalle nasıl bu hale geldi. Yeni sezon başından beri bu hep bunlar bende merak uyandırmıştı. Öğreniyoruz artık sanırım yavaş yavaş. Selim –Yamaç kardeşlik işte bu . Yamaç Selim’i Selim Yamaç’ı kurtardı. İkisi de birbirlerine can borçlular desem de bir birlerinin hayatını kurtardıkları için can borcu yok. Ama zaten onlar bir birlerinin canı ciğeri. Vartolu ve Cumali kavga sahnesi o anda sarf ettikleri sözler itiraflar güzel sahne idi. Ama en güzeli İdris babanın oraya gelip onları durdurması idi. Ve Vartolunun elini Cumali’ye uzatıp abi demesi idi. Şimdi Yamaç iyi olacak ve artık bu dört kardeşin önünde kimse duramayacak.

Ve Saadet beklediğim konuşmayı yaptı. Cumali kendine gelir mi bu saatten sonra bilinmez. Amma velakin bir ders çıkaracağı kesin bence. Saadet çatı çatır lafları saydırdı hem Cumali’ye hem kocasına. Aman Saadet bu tavrını bozma aynen devam et. Zaten bu ailenin kadınları çok metanetli. Sultan ana Sena ayrı metanetli .Sanki içerde yatan birinin oğlu birinin kocası değil. Bu ne sabır bu ne metanet helal olsun size.

Aman be İdris baba bu kadar saattir mezarlıkta ne işin var senin. Gitsene karının yanında dursana. Oğluna sessiz sedasız destek ol orada olduğunu anlar Yamaç. Tamam anladık mezarlıkta dua ediyorsun amma velakin şu an yaşam mücadelesi veren oğlunun daha çok duaya ihtiyacı var bence.

Şimdi bu Bulgarlar –Sarılar nereden çıktı. Üç hafta ara verdi dizi yeni yeni tipler türemiş. Hepsi de birbirinden cinsler. Şimdi kara kuzular bitmeden birde bunlar mı çıktı başımıza. Sarı öldü- komutan öldü . İvan kaldı geride. Oda zaten çukurda……Gerçi oda öldü hepsini öldürdü Çeto ama bunların bir devamı gelir mi bilemedim. Bu kadar kolay olmamalı Rus çetesinin temizlenip ortadan kalkması .

Cumali esiyor gürlüyor herkese sürekli racon kesiyor. Sonuç ne olacak merak içindeyim. İdris baba böyle yapmazdı. Dinlerdi herkesi derdini öğrenirdi. O da sözünün üstüne söz ettirmezdi .Amma velakin önce her iki tarafı da dinler eşit davranır adil yaklaşırdı. Ondan sonra Lafının üzerine laf etmeye kalkan olursa cezasını verirdi. Ama Cumali sanki biraz fevri davranıyor. Sadece onun kardeşi vurulmadı. Sadece o acı çekmiyor .Bu arada Cumali demişken bir kez daha sanatçımız Necip Memili’yi tebrik etmeden geçemeyeceğim. Kendisini yıllardır severek takdir ederek takip ediyorum. Ama her rolünde her seferinde beni daha çok şaşırtıyor . Adam oynamıyor yaşıyor. Sanki o Necip değil gerçekten Cumali. İşte bu yüzden yüzündeki her ifade kaşı gözü her yaptığı gerçek. Yıldız’a olan aşkı dahi gerçek sanki. Ne diyelim emeğine yüreğine sağlık . Sevgiler saygılar buradan benden sana sayın Necip Memili . İnşallah bir gün beş dakika dahi olsa tanışır bu saygımızı size de ifade ederiz.

Ah Vartolu nerede ise kendini öldürtecektin. Saadet sana demedi mi sana ölmek yasak diye. Bak hem Çetoyu öldüremedin. Hem onları iyice çileden çıkardın. Bak Ayşe’nin de başını derde sokacaksın. Adam zaten bence Ayşe’ye ilgi duyuyordu. Şimdi ona sığındı . Ayşe onu koruyacak o kesin saklayacak bakacak iyi edecek. Ama ya sonra…..
Aliço ah bebeğim bu sen misin gerçekten. Bu nasıl bir hayal . bu nasıl bir rüya . Çok saçama bir rüya bence. Aliçom sende bir tuhaf geldin gözüme. Şimdi sen değilsin değil mi Yamacı vuran. Bence değilsin. Kim vurdu ya bu Yamacı. Aklımda delice sorular . Tamam Meliha bir işler çeviriyor bunu zaten kaç bölümdür tahmin ediyoruz. Ama sen onlardan değilsin değil mi Aliçom. Hiç sanmıyorum sen kötü olamazsın. Ama aslında bir anda diğer tarafa geçmen aslında hiçbir zaman hasta olmamış olman. Müthiş bir heyecan aksiyon ve ters köşe olurdu. Ama sen gene de kötü olma boş ver sen bizimle kal. Bu bölümde kafamızda ki soruların cevabını alamayacağımız kesin de zaten. Ne ocak canım seyirci zaten üç hafta belemiş birkaç hafta daha beklesin meraktan çatlasın ne olur ki sanki. En fazla bıkar diğer rakip kanala geçer değil mi ne olacak başka. Şimdilik sadık izleyiciler olarak sabırla bekliyoruz bizler. Ama lütfen sayın senaristim sizlerde fazla uzatmadan açıklayın bizlere şu gerçekleri. Koçavalılar mahalleye evlerine dönecek mi. Mahalle eski haline kavuşacak mı. Mahalle sakinleri eski birlik beraberliğine kavuşacak mı. Yamacı kim vurdu İşte tüm merak edilen sorularımızın cevabı maalesef bu hafta olmadı. Aliçom bu arada bu halin bana biraz Davut karakterini anımsattı. Ben bu kadar aradan sonra bazı şeyler sonuca kavuşur diyordum ama olmadı. Daha fazla merakta kaldık. Ne diyelim hayırlısı. Bir iki hafta daha bekleyip izleyip göreceğiz. Bu akşamlık Çukurdan bu kadar yeni bölüm yeni yorumlarda görüşene dek , kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.

 

 

Sultan Ana Yeniden Çukur'da

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Çukur'a haftanın yorumu: Dizi Sultan Ana Yeniden Çukur'da

İnanın ilk sahneler gerçek olsa sanki daha çok ilgi çeker dizi. Standart bir şekilde her hafta olan olaylar içimizi baydı. Şimdi diyeceksiniz ki izleme yazma o zaman Ama o zaman olmuyor dizi güzel giderken izle yaz yorumla. Kötü giderken izleme yazma yorumlama. Olmaz bu haksızlık olur önyargı olur. Haksız eleştiri olur. Her ne kadar rutine bağlamış olsa da biz dizimize sahip çıkarız. Sonuna kadar izler yorumlarız. Şimdi neden bunları yazma gereği duydun derseniz ben de haksız bir kaç mesaj aldım o yüzden. Okuyan takip eden üzerine alır. Öyle ya da böyle eleştirilere açığız herkese saygımız sonsuz. Şimdi gelelim yorumlara.

Valla Bir an acaba dizi böyle devam etse ne olur diye düşündüm. Medet Kemal Metin Cumali ölseler ne olurdu. Valla tatsız giden dizi dibe vururdu. Çeto ve Mahzun da yok zaten. Ne olacak o zaman izlenmeye gerek bir şey kalmayacaktı olay olmayacaktı. Neyse ki en başından rüya olduğu belli idi zaten çok şükür.

Şimdi İdris baba özlediğimiz haline geri döndü diyeceğim o zamanda sen de ne kafayı yedin psikopata bağladın dersiniz. Ama zaten bu dizileri yorumlarken biraz anormal düşüncelere sahip olmak gerekiyor. En azından izleyip yorumlarken. Sonra normal hayatımda değil tabii ki. Sultan anamız da eski sağlığına eski otoriter haline geri döndü. Selim’i karşısına alıp o eski günlerinde ki gibi racon kesmesi on numara olmuş. Çok güzeldi bence o sahne. Eskisi gibi ana oğul olmaları Selim’i affetmesi. Yeniden mahalleye giderek gezmesi evini uzaktan olsa da izlemesi çok güzel sahneler idi bence. Ama sanki Sultan çok çabuk iyi oldu tek sahnede iyi oldu her şey düzene girdi. Gerçi iyi olması çok güzel ama inşallah bundan sonra da güzel olur.

Bu zavallı Saadet ve bebeği artık kurtulsun bu zulümden. Hem bebeğe yazık hem anasına hem babasına. Vartolu bu yüzden deliriyor. Eğer sevdiği kadın oğlu yanında olsa kim tutabilir ki onu. Bak o zaman görün siz Vartoluyu. Ne Çeto kalır ne Mahzun. İşte Saadetin kurtulduğu gün kara kuzuların bittiği gündür. Ama ben Meliha karakterinin hala bu kara kuzular ile ilgisi var diye düşünüyorum. Neden bilemiyorum ama var bir bağlantı sanki. Ayrıca bu Çeto ve Mahzun Cumali ile de hapishaneden bir tanışıkları var ama ne nasıl onu öğrenmek istiyorum meraktayım. Ayrıca bu Meliha hanımı kim kurtarmış bunca sene kim bakmış orası da ayrı muamma. Şimdi acaba bunu kim yada kimler yaptı bakalım göreceğiz detayları öğreneceğiz.

Şu Medet süper karakter kirliniz var mı dedi dedi tam temizlik yaptı. Vartolu'nun telefonunu makinadan çıkardı gitti sıfır aldı aynı model yerine koydu. Ve tüm bunları Vartolu anlamaz zannetti. İnsan kendi telefonunu anlamaz mı bu başka telefon demez mi hiç. Senin karşında ki adam Vartolu Sadettin (Salih ). Sen kimi kandırmaya çalışıyorsun. Ama tabii ki burada amaç reklam Lifebox reklamı. Valla ben de kullanıyorum tavsiye de ederim diyerek bende ufak çaplı bir reklam yapayım bari..

Bu Ayşe fena cesaretli. Tam bir Koçovalı kadını. Yürek yemiş derler ya. O yüreği kasa kasa yemiş bitirmiş. Çetonun karşından aslanlar gibi konuşuyor her zaman. Ne zaman bir araya gelseler Ayşe onun canını okuyor. İşte tam da bu yüzden Çeto ona aşık oluyor bence. Belki şu anda kendisi de farkında değil amma ve lakin Çetonun sonu bu Ayşe’nin elinden olabilir.

Oh be nihayet artık Yamaç da biliyor Saadetin yaşadığını. Onlara Salih’in oyun oynadığını. En azından artık birlikte hareket ederler. Selim de katılıyor artık aralarına. Bakalım Cumali onu nasıl affedecek. Artık dört kardeş bir arada olacak. Aralarına kimsenin girmesi mümkün değil. Koçavalı kardeşler bir arada önünüzde engel duramaz artık bence.

Ama ben size söylemiştim bu adamda bir terslik var demiştim. Bu adam hainlik yapar ihanet eder demiştim. Hatta aslında ölen Veysel bu karaktersiz onun yerine geçti diye yazmıştım. Bakın nasıl da kara kuzuların yanında aldı yerini. Tamam belki ilk anda ihanet etmeyecekti ama kanı bozuk bunun. İhanet etmeden duramaz. Daha doğrusu paranın geleceği yere adam satmadan duramaz. Aslında bu karakter daha doğrusu karaktersiz insanlar için denecek yazacak daha farklı kelimeler varda. İşte biz maalesef buradan yazamıyoruz.

Ve Selim – Cumali kardeşler karşılaşma sahnesi tam bölüm sonuna yakışan sahne olmuş. Şimdi doğal olarak yeni bölümü merak edeceğiz. İki kardeş nasıl barışacak. Cumali Selimi hemen affedecek mi. Pek sanmam önce iyi bir dayak atar. Sonra sarılıp ağlar. Ama affeder zor olsa da zaman alsa da affeder. Bak şimdi yeni bölümü merak ettim. Hem de son haftalarda etmediğim kadar merak ettim. Bari hemen fragman çıksa. Oradan bir şeyler anlamaya çalışsak. Ne yapalım o zamana kadar yapacak bir şey yok elimizden gelen. Bekleyeceğiz izleyip göreceğiz. O zamana dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.

 

Çukur'a haftanın yorumu: Gazoz İçin Teşekkürler Lütfen Aliçom

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Çukur'a haftanın yorumu: Gazoz İçin Teşekkürler Lütfen Aliçom …

Yamaç Koçovalı arada delirmesen çok iyi adamsın be . Son birkaç bölümde ki o agresif deli tavırların can sıkıcı olmaya başladı sanki. O çocukça hareketler garip konuşma tarzın senin gibi bir adama yakışmıyor bence. Neyse ki bu bölüm fazla uzun değildi bu sahnelerin . Eski benliğini buluyorsun tekrar geri geliyor eski Yamaç sanırım. Gelsin lütfen yoksa bizlerde ekran başın da senin gibi delireceğiz.

İlk önce Meliha hanımdan bahsetmek istiyorum ben. Bizler koskoca bir sezon boyunca onu bekledik merak ettik . Kah üzüldük onun için kah hak etmiş dedik terk edilmeyi . Sonuçta evli bir adamdı karşısında ki çocukları vardı. Aykırı bir ilişki idi. Ama bizler izleyiciler yufka yürekli olduğumuz için acıdık ona. Ama hep merak ile bekledik. Sonuç ne oldu hayal kırıklığı. Ben şahsen Şenay Gürler hanım efendiyi çok severim. Zaten sanatçımız ile ilgili değil bu hayal kırıklığı. Bizler dizdeki karaktere daha olgun bir hanım bekliyorduk. Sanki yaş olarak çok fazla genç olmuş İdris babanın karşısında. Biraz daha yaş olarak büyük birisi oynamalı idi bence. Sultan ana İdris babanın yaşlarına bakın. Birde Meliha hanımın anlatılan hikayeye göre yaş ortalaması aynı olması gerekmez miydi sizce de . Sanatçımıza sonsuz saygılarımızı iletirken onunda emeğine yüreğine sağlık diyoruz.

Meliha hanım ve Selim hangi ara bu kadar samimi oldular . Ne ara bu kadar içli dışlı olup evine gidip gelmeye başladın Selim. Kendi ailene sahip çıksana biraz. Git karına kızına anne babana affettir kendini. Tamam baban ve emmi ile aran artık zaten iyiye gitmeye başladı. Ama ben eski ortamı çok özledim. Geçen sezon yazmak yorumlamak çok güzeldi . Ama şu anda yazarken kelimeler kifayetsiz kalıyor tıkanıyor yazacak kelime bulamıyor cümle kuramıyorum bazen.

Ama ne diyelim sayın senaristimiz izleyicisini damardan girerek vurmasını çok iyi biliyor. Tam aile bir araya gelip toplanmaya başladığı anda verdiğiniz o şarkı neydi öyle yıktınız geçirdiniz hepimizi ekran başında. Torunlarını gelinlerini bir arada gören Sultan ilk tepkisini verdi . Elinde ki üzüm tanelerini onlar ile paylaştı. Aile bir araya toplansın çok istiyorum. Yine koskocaman bir aile olsun istiyorum artık yeter bu kadar ayrı kalmaları Koçavalılar bir arada olmalı. Ama Mekede artık onlara katılmalı .Evin önünde İdris babaya bakarken gözlerinde ki o ifade gerçekti. Meke içi yanarak kara kuzuların yanında iş yapıyor. Eli mahkum yapacak bir leyi yok. Yoksa o ihanet etmez . Hem de babasını öldürenlerin yanında asla olmaz. Ve Cumali babasını gizliden gizliye izlerken kahrolsa da ona olan sevgisi çok belli idi. Yamaç ve İdris babanın buluşmasında ise kelimeler yetersiz kalır anlatmaya. Hele hele de kurdukları rakı sofrasında Salih’inde gelmesi çok iyi olmuş. Gerçi İdris baba henüz Saadet ile beraber sanıyor onu. Saadet’in başına gelenleri bilmiyor. Torununu sordu durdu baba. Daha bebek doğmadan dede olmak bu demek ki. Güzel başlayan bir akşam güzel bitmeli idi oysa değil mi. Ama olmadı işte yine olmadı. Kafalarından aşağı kuzu kafası yağınca deliren çeto yapacağını yaptı. Şimdi mesele şurada Saadet için her şeyi yapabilecek olan Salih ne yapacak. Şimdi Saadet ile çocuğu ile onu tehdit edecekler. Bize bu uyuşturucuyu yap diyecekler. Nede olsa Salih bu konuda bir numara. Bulgarlar onun yaptığı malı beğenmişti. Ondan sonraki malı alıp gittiler para bile vermediler el koydular. Üstelik onlar racon kesti. Bu yüzden sıra Çeto ve Mahzuna geldi. Onlarda Salih’i ikna etmek için tehdit ediyorlar. Yapma Salih tamam aileni kurtar ama diğer tarafta babana kardeşlerine ihanet etme sakın . Etmezsin de zaten eminim. Baban torunu adı ne olacak değince nerede ise Kahraman diyecektin. Bunu söyleyebilen birisi tekrar ihanet etmez edemez . Ayrıca bence Saadet’i bu ufak bıçakçı kurtaracak. Belki de kendi ölümüne sebep olacak ama o yardım edecek Vartoluya . Bakın görürsünüz not alın demişti dersiniz. O adam acıyor üzülüyor Saadet için o yardım edecek. Ama yardım ettiği için ölecek.

Ben ne hayal ediyorum biliyor musunuz. Tüm kardeşler bir arda dördü de aynı evde hepsinin çocukları bir arda . Salih ve Yamacın çocukları olmuş. Cumali Yıldız ile evlenmiş. İdris baba ve Sultan anne herkes aynı sofrada yemek yiyorlar. Etrafta cıvıl cıvıl çocuk sesleri . Tabi ki Celasun ve Akşının bebekleri de olmuş. Ev bebek sesleri içinde . Herkes mutlu huzurlu inşallah o günleri göreceğiz dizide.

Bu Cumali’nin yeni adamı Veysel Vartolunun eski adamı tavşancı değil mi. Hep yazacağım bir türlü olmadı. O ölmedi mi ben en son mahalledekiler onu linç edecekti diye hatırlıyorum Yamaç son anda almıştı ellerinden . Sonra ne oldu da buraya geldi o. İnşallah buda bir tuzak değildir bizimkilere. Babanın yanında adamlar çoğalmaya başlar inşallah.

Sizi bilmem amma ve lakin ben bu diziyi izlerken hep gazoz içmek istiyorum. Aklımda olmasa da canım istiyor Aliçoyu izlerken. Zaten artık alıyorum yanıma dizi başlamadan . Aliço sahnelerinde yudumluyorum onunla beraber bende gazozumu. Bu gazoz tadını bize yaşattığın teşekkürler lütfen Aliçom.
Evet Cumali birader yine esti gürledi . Baktı Yamaçtan hayır yok kendisine. Kendi ekibini kurdu adam. Veysel ve adamlarından tabi ki. İnşallah bu Veysel doru adamdır bakalım izleyip göreceğiz. Cumali’nin çukuru geri alması lazım. Yoksa yaptıklarından dolayı babası onu affetmezmiş. Ancak Çukuru alıca çıkıp karşısına af dileyip elini öpecekmiş. Haydi bakalım hayırlısı inşallah olur Cumali bey biraderim. Ama bunu maalesef haftaya göreceğiz tabi ki ilerleyen bölümlerde . O yüzden şimdilik yeni yorumlarda buluşana dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın diyorum.

 

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Seni Benden Başka Seven Yok Hızır Reis

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a haftanın yorumu: Gözden Uzak Gönülden Irak Seni Benden Başka Seven Yok Hızır Reis

İlyas reis ve tayfası iş başında. Yeni elemanlar çok hızlı çıktılar. İlyas ne derse o oluyor. İlyas reiste onlara gerekirse ölün ama hasmınızdan önce ölün emrini verdi. Bakalım İlyas reisin açtığı savaş ne kadar nereye gider sonuçları ne olur. Bence bu bölümde kapanmış gibi gözükse de bu daha birkaç bölüm gider.
Bu Cengiz kendi kendinin başını belaya sokacak. Gitti Erdal’ın önüne attı 100 bin TL . Ama hiçbir şeyi yokken beş parası yokken hem de. Erdal buna inanır mı bilemedim. İnanır ise bu nereye kadar gider. Yada Cengiz onlara ihanet etmeden yani Alparslan’a ne kadar sürer bilemiyorum. Ama zannımca çok uzun süre gitmez.
İki kadın bir adam aşk çekilir aradan demişti Yıldız Tilbe. Ama şimdi Alparslan ve Özlem aşkı bence dolu dizgin çok ama çok güzel olacak. Zaten malum Meltem ne sana nede ailene hiç uymuyor bence. Bunu daha dizimize ilk katıldığın gün yazmıştım. Neden bilmem soğuk donuk kaldın Alparslan’ın yanında . Ama Özlem o başka neden bilmiyorum kanım kaynadı ona. Bakın Hızır reisin bile hemen kanı kaynadı benim mi kaynamasın . Ama en nemlisi seni Alparslan sevdi gözlerinin içi gülüyor Özlem kıymetini bil. Ama sen tam bir şeytansın Meltem. Sen o kıyafeti giy oda servisini çağır ve ne tesadüftür ki oda servisi yapan Özlem olsun. Ah biz kadınlar ne kadar da acımasız olabiliyoruz. Bu Meltem Alparslan’a aşık olmuş ve Özlem’i uzaklaştırmaya çalışıyor. Alparslan Özlem’e Özlem Alparslan’a aşık güzel. Ama Meltem’de Alparslan’a aşık ne olacak. Oldu mu sana aşk üçgeni. Ben merak ile bekliyorum bu üçgenin sonucunun açılımını. Haydi hayırlısı bakalım. Ama bu işi Alparslan çözer meraklanmayın siz.

Şimdi bir ilişki bu kadar kolay mı biter. Kolay bitiyor ise arada sevgi var mıdır. Bence yoktur. Bu işin bitmesinde hatalı taraf kim Cemre. Neden demeyin sakın acele karar verdi . Keşke biraz sorsa idin araştırsaydın. Tamam sende sordun Cemre . Ama bunu o şekilde değil karşında ki adama göre hareket ederek sormalıydın. Diyeceksiniz ki Ateş çok mu matah bir adam asla değil. Ama adam zaten psikopat . Ne yapacağı belli değil. Zavallı Cemre ne bilsin bunu attı tuttu. Tamam Ateş ve Cemre’de ayrıldı. Ama Cemre var ya Cemre işte bu az önce yazdığım şeytan hatunlardan zannımca. Enişte ne kadar sarhoş olursa olsun Hatice’ye ihanet etmez. Bence bu mümkün değil. Cemre zan altında bırakıyor bence onu. Dosdoğru bir adam buldun hazır karısı ile de kavga ettiler ayrılırlar adam bana kalır dedi bence. Başka türlüsü mümkün değil . Enişte bu ya hepimizin tanıdığı bildiği ki kendi adıma söylüyorum bu dizide tek sadık adam varsa oda eniştedir. Saygılar Hakan Karsak emeğinize yüreğinize sağlık. Bak kendine dikkat et bu yılan kadından uzak dur aklını başına topla hem de hemen.

Tamam anladık bu dizi mafya dizisi . Hatta bazen ara ara sık sık derin devlet işleri de oluyor. Ama arkadaş her ne olursa olsun iki kişi sayısının bile belli olmadığı mekana dalmak ne demek. Birde Tefo telefonda iki dallama demez mi Alparslan ve Faruk için . Boran reis cengaver diyor o başka. Ama İlyas ve Alparslan karşılaşması hiç hoş olmadı. İlyas reis raconu açıkladı bir daha karşıma çıkma ilk kurşunu sana sıkarım. Yok yok merak etmeyin onlar amca –yeğen barışırlar. Birbirlerine sıkacak değiller .Sadece heyecan katıyor senarist arkadaşlar. Ama heyecan katalım derken birde sakın Ünal beyi öldürmeyin. Yeter ama zaten tadı fazlası ile kaçtı dizinin. Birde Ünal bey gitmesin değil mi. Dizi başladığından beri ölenleri yurt dışına göreve gidenleri hain olarak ölenleri bir tek tek hesaplamaya hatırlamaya kalksak bir bölüm yorumu yazmış kadar oluruz. Üstelik bunlar arasında çok sevile karakterler vardı en son örnek Fikret. Neden ayrıldın neden bizi bıraktın anlamasak ta emeklerinize sağlık hepinizin. Amma velakin Ünal bey olmaz. Hızır ile çekişmelerin İlyas ile dikleşmelerin. Alparslan’a baba şefkatin olmazsa olmaz . Zaten bakın sizlerde farkındasınız artık kilitleniyor yorumlar yazmak istediğim şeyleri yazamıyorum çünkü konular kilitlendi bizim kelimelerimiz değil. Bu bölüm en renkli olay eniştenin çapkınlığı ve amca-yeğen kapışması. Diğer konular her haftanın tekrarı başka bir şey yok. Zaten bölüm başlarken ofsayt ile başladı. Bilmem kaç gün gibi klasik yazıyı ekranda gördüğüm an bölümü izlemesem mi diye düşünmedim değil. Ama tabi ki duramadım izledim . Sonuçta seviyorum bu diziyi de oyuncularımızı da saygılar hepinize. Ama Hızır reisin hastaneden çıkma aşamasını görüp izlemek isterdi izleyici. Şahin ağanın onun nasıl yoldaşı olduğunu görmek isterdik. Hayriye ananı evladının başında nasıl beklediğini görmek isterdik.

Ama en çok neyi isterdim ben biliyor musunuz. Yazımın başlığından belki tahmin edenler olmuştur. Hızır reisin başına bunca şey gelmişken. Sözde olsa da temsili bir telefon dahi olsa Meryem’in aramasını ama tehlikeli olduğu için gelmesine izin verilmediğini görmek isterdim. Haydi karısından vazgeçtim oğlu Ömer’in aramasını gelmesini beklerdim. Bu kadar ölümden dönen babasını görmeye gelmez mi insan hiç. Küçük nüanslar vardır. İzleyici alır götürür büyüler o küçük nüans yüzünden o izleyici için dizi vazgeçilmez olur. Ama yine çok bir nüans yüzünde de bir daha izlenmez olur. Siz bunca sezon sizi siz yapan diziyi zirveye taşıyan oyuncuları bir daha isimlerin dahi geçirmeyerek diziye devam ettiniz. Ama bari bu olayda küçücükte olsa bir hatırlama olsa idi. Zavallı eniştenin üç çocuğu vardı şu an bir tane bile olmadığı gibi. Hızır reisin diğer oğlu Yunus Selim’in bir daha adı anılmadığı gibi. Neyse izleyici bu olaylara takılı kalsa da takdir sizin desek te . Reytingler işin aslını açıklayıp gösteriyor. Bizlere sadece buradan yazmak kalıyor. Sürçü lisan ettiysek affola diyelim . Ve yazımızı burada noktalar iken de diyoruz ki yeni bölüm yeni yorumlarda görüşene dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.

Rafadan Tayfa sinemada izleyiciyle buluşuyor

TRT Çocuk’un sevilen çizgi film serisi Rafadan Tayfa’nın uzun zamandır beklenen sinema uyarlaması 26 Ekim’de gösterime giriyor.

Türk yapımı animasyon filmi Rafadan Tayfa Dehliz Macerası’nda sevilen karakterler; Kamil, Hayri, Akın ve Mert’in mahallelerini kurtarmak için atıldıkları büyük macera anlatılıyor.

TRT’nin ortak yapımcı olduğu, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteklediği, tüm animasyon ve post prodüksiyon işlemlerini İSF Studios’un üstlendiği RAFADAN TAYFA DEHLİZ MACERASI yaklaşık üç yılda tamamlandı.

Animasyondaki müziklerin de söz yazarı ve bestecisi olan Yapımcı İsmail Fidan, Rafadan Tayfa’nın birçok ilklerin sahibi olduğunu belirterek, “Biz bu işe başladığımızda hedef kitlemiz 6-12 yaş gurubuydu. Bugün ise çok daha geniş bir yaş yelpazesine yayılan bir kitlemiz var. Bir yerli yapım olarak tüm zamanların en büyük gişe başarısını hedefliyoruz. Sinema filmimizin ardından uluslararası arenaya açılıyoruz. İlk olarak Kasım ayında Güney Afrika Film Fuarı’nda görücüye çıkacağız. Ardından da animasyon ve film fuarlarının tamamında yer alarak “Rafadan Tayfa” markasını daha üst seviyelere taşıyacağız.” dedi.

RAFADAN TAYFA DEHLİZ MACERASI’NIN KONUSU;

Bir inşaat firması, mahalledeki evlerin sağlam olup olmadıklarına dair rapor çıkarmak için binaları incelemektedir. Ortada henüz bir netice yokken, oldukça eski olan bu evlerin yıkılacağı söylentisi mahalleli arasında hızla yayılmış, paniğe yol açmıştır.

Hafızasına pek de güvenilmeyen Kuşçu Baba’nın, tarihi değerinden dolayı mahalleye dokunulamayacağını söylemesi mahalleli tarafından pek ciddiye alınmamış, bir tek Rafadan Tayfa ekibinin dikkatini çekmiştir.

Çocuklar, Kuşçu Baba’nın kütüphanesinde bu tarihi değerin ne olduğunu öğrenirler; İstanbul’un en eski dehlizlerinden bir tanesi mahallenin altından geçmektedir. Geriye yapılacak tek bir şey kalmıştır, bu dehlizi keşfetmek ve mahalleyi kurtarmak...

RAFADAN TAYFA DEHLİZ MACERASI’NIN YER ALACAĞI ULUSLARARASI ETKİNLİKLER

• G.Afrika/Johannesburg, - Kasım 2018 - Discop Pazarı ve Ortak Yapım Forum
• Singapur - Aralık 2018 - ATF Singapur Fuarı
• ABD/Miami - Şubat 2019 - Kidscreen Summit 2019
• Fransa/Cannes - Nisan 2019 - MİPTV Global TV ve Dijital İçerik Pazarı
• Fransa/Annecy - Haziran 2019 - Annecy Animasyon Festivali
• Fransa/Toulouse - Eylül 2019 - Cartoon Forum
• Fransa/Cannes - Ekim 2019 - Mipcom Eğlence İçerik Pazarı
RAFADAN TAYFA’NIN ENLERİ VE İLKLERİ

• Türkiye’nin en fazla izlenen çizgi filmi
• Türkiye’nin en sevilen film müziğine sahip çizgi filmi
• Türkiye’nin en geniş yaş grubuna sahip çizgi filmi
• Türkiye’nin gelmiş geçmiş en etkili kamu spotuna imza atan çizgi filmi
• Türkiye’de dijital oyunları en çok indirilen çizgi film
• 65 ilde 700 bin izleyici ile en çok seyirci çeken çizgi film müzikali
• YouTube’da izlenme sayısı 750 milyon

 

Künye

Filmin Adı : RAFADAN TAYFA DEHLİZ MACERASI
Yapım : 2018
Gösterim Tarihi : 26 Ekim 2018
Türü : Animasyon
Süre : 84 dakika
Yapımcı : İsmail FİDAN
Yönetmen : İsmail FİDAN
Sanat Yönetmeni : Ozan Çivit
Seslendirenler : Şirin Giobbi
: Levent Kol
: Yağmur Sergen
: Hakan Coşar
: Emine Sergen Kazbek
: Aysın Işımer

Çukur'a haftanın yorumu: Havada Mahallede Yeni Aşk Kokusu Var

DiziGazete.com Yazarı Dilek Doğu'dan Çukur'a haftanın yorumu: Havada Mahallede Yeni Aşk Kokusu Var

Herkese yeniden merhaba İki haftalık kısacık bir aradan sonra yine yeniden beraberiz. Ufak bir rahatsızlıktan dolayı ara vermek zorunda kaldım. Ama yine beraberiz. Merak edenler gerek sitemize gerekse özelden mesaj atanlar oldu. Çok teşekkürler. Çukur dizisinden ne vazgeçtim ne de ilgim azaldı. İşte buradayım yorumlar ile sizlerleyim. Yoksa ne Cumali’den Yamaç’tan ne Vartolu’dan vazgeçmeye niyetimiz yok. Hele hele Cumali ve Vartolu bu kadar süper anlaşırken  . Nasıl iyi anlaşma bu demeyin bakın izleyin görün bakalım nasıl düzelecek araları. Nasıl kardeş olduklarını anlayıp bir birlerine bağlanacaklar. Sırt sırta verip alacak kardeşler Çukur’u geriye. İnananın bundan sonraki her bölüm çok daha keyifli olacak. Bence hiç bölüm kaçırmayın pişman olursunuz.
Artık gelelim yeni bölüm yorumlarına. Sizi bilmem amma velakin ben bu Akşın ve kayınvalidesi sahnelerinden çok sıkıldım. İnsanın içini bayıyor. Evet ikisinin de acısı dayanılmaz. Çok ama çok büyük olaylar yaşadılar. Canlarından can koptu. Birisi iki evladını birden kaybetti. Diğeri hem kardeşini hem anasını. Hangi can dayanır buna değil mi. Hem de en mutlu gününde düğün gününde. Ama sanki ikisinin sahnesinde oturmayan bir şeyler var . İkisinin olduğu sahneler çok itici. Evde çıkan yangında bile bir tuhaflık bir abartı vardı. Hiç olmamış bu akşın ve kayın valide sahneleri inşallah en kısa zamanda toparlanır düzelir bu ikili. Ama Ayşe’nin onlara evini açması ağırlaması güzeldi. Özelliklede delireceksek hep beraber delirelim demesi çok hoşuma gitti. Ama Ayşe bu boş durmaz onun cin aklı. Var onun planı programı. Ama hepsi yavaş yavaş çıkacak tabi ki . Ah bir de saadet ile karşılaşsaydınız keşke. En azından karnı burnunda o Saadet için dayanma gücü olurdu. Vartolu saadet doğurduğu zaman yanında olmaz ise kendisini affetmez. Dizide sevda çekenler çoğaldı. Haydi bakalım hayırlısı. Bu arada Ayşe ile Selim de barışır bakarsınız değil mi.
Bu Çeto nasıl konuşulacağını nerde nasıl davranacağını çok iyi biliyor. Celasun’u aldı avucuna. Evde çıkan yangın Celasun’un elini kolunu bağladı. Zorda kalan Celasun şu an iyice zorda kaldı. Çeto onu ele geçirmeye çalışsa da olmayacak biliyoruz. Her şey yavaş ilerlese de bekleyin her şey çok güzel olacak. Çukur eski çukur olacak.

Hadi ama ya bende artık Meliha hanım ile yüzleşeceğiz sanmıştım. Hayal kırıklığı yaşamadım desem bilemedim. Bence artık onunda çıkma zamanı olaylara karışma zamanı çoktan geldi de geçti bile. Haydi artık Meliha hanım bizi daha fazla merakta bırakma çok gel. Geçmişte neler olmuş anlar bizlere. Bu kara kuzular ile senin ilgin alakan var mı bilelim. Bunca senedir o huzur evinde kalırken neden birden evine döndün . Kimsin sen amacın ne . Bir derdini anlayalım bakalım Meliha hanım .

Meliha hanımın adı bir geçti pir geçti İdris babanın evinde. Aliço eve geldi Selim getirdi onu. Ama Selim’in ne işi vardı Meliha hanımın yanında maksadı neydi acaba. Selim ah Be Selim herhalde bu saatten bunca olaylardan sonra gene pişman olacağın bir şey yapmazsın değil mi. Sen nasıl kurtuldun bir anlasak. Ayşe ile boşanmanız gerçek mi. Artık gerçekten pişmansın sen değil mi . Yine bir oyun yine bir hainlik yok değil mi ailene. Zaten kim kaldı kaldı geride . Gel artık kardeşliğini ispatla sen de kendini kabul ettir ailene yeniden. Hep beraber olun tek yumruk olun. Güçlü ve yenilmez Koçavalı kardeşler olun . Biz o aileyi çok özledik. Ama Sultan ananın Meliha adını duyduğunda verdiği tepkiyi de göz ardı etmeyin. Sultan anada kendine geliyor. Onu da bir iki bölüme eski hali ile izleriz özleyenlere müjdemiz olsun.


Bu Sena da arkadaşı Deren de çok tuhaf değil mi sizce de. Başka bir kanalda bir bayan oyuncumuz da var gene böyle hiç tanımadığı. Adamı evine aldı . Aynı onu gibi bu devirde sen hiç tanımadığın bir adama nasıl güveniyorsun. Bir de adama kalk mesaj at. Yok artık ya yuh demek istemiyorum ama neyse……..


Vay Cumali bey vay. Demek Yıldız ile gönül bağınız bu kadar ciddi imiş. Evlenmeyi düşünecek kadar. Bunun hayallerini kuracak kadar. Ama Sultan hanım engellemiş . Demek ki senin de annen ile konuşmama sebebin bu imiş. İkinizi o ayırdı demek ki. Ama çok yakıştınız be . İyi oldu iyi. Cumali karakterine bir sevda yakışmış. İyi olmuş çok iyi. Hem bu sevda güzel hem siz güzelsiniz . Cumali, hem Yıldız’a hem çocuklarına sahip çıkar yalnız bırakmaz onları. Gerçi Yıldız bazı mecburiyetlerden dolayı Mahzun ile birlikte oldu. Bunu Cumali’ye nasıl açıklar bilemem ama bir şekilde açıklanacak başka yolu yok. Bu sevda güzel buradan yürü sen sayın senaristim tutar bu.


Valla Cumali borunun diğer ucundan konuşurken tabi ki Çeto olduğu belli idi. Ama Çetonunda tutsak oluşu sürpriz oldu zannımca ekran başında ki herkese. Meğerse Cumali’yi kaçırdığı dayak attığı gibi aynısını ona da yapmış. Ve Yamaç ve Vartoluya yaptığı teklifin aynısını Mahzuna da yapmış bu Afgan ağa. Zaten bu Afgan ağa hepsinin başına bela olacak. Cumali ve Çeto borunun diğer ucunda birbirlerinin olduğunu bilseler konuşurlar mı sizce  Tabi ki asla . Ama anda dışarı da Kara kuzular bir tarafta Yamaç Vartolu diğer tarafta. İki grupta abilerini kardeşlerini kurtarmaya geldi. En z-azından bu iş bitene kadar beraber çalışacaklar bu kesinleşti sanırım.


Yazımın en başında belirttiğim gibi bundan sonra ki bölümler kaçmaz benden size tüyo. Sakın Pazartesi akşamlarına randevu vermeyin evde oturun dizinizi izleyin .Ama ha kaçırırsanız gerçekten çok üzülürsünüz.
Şimdi haftaya neler olacak. Tabi ki herkes harekete geçecek. Afgan ağanın istediği olacak. Ama Afgan ağa sağ kalır mı pek sanmıyorum. İki gruptan birisi öldürecek onu. Bu kim olacak işte maalesef onu haftaya yeni bölümde göreceğiz. Tahminim tabi ki var. Tek kişinin elinden olmayacak ölümü diyelim. Ve bu haftaki yorumlara son verelim. Yeni bölüm yeni yorumlarda buluşana dek kendinize iyi bakın sevgi ile kalın.

Adını Sen Koy 3. sezona başlıyor yeni sezon oyuncuları kimdir?

Gündüz kuşağının ilgiyle izlenen günlük dizisi Adını Sen Koy yeni bölümleriyle hafta içi her gün 15.30’da Star’da ekrana gelecek.

Başrollerini Cenk Torun, Deniz Durmaz, Mert Öcal, Müge Uzel ve Gökberk Demirci’nin paylaştığı, Karamel Yapım’ın yapımcılığında ekrana gelecek dizi, etkileyici hikayesiyle bu sezon da çok konuşulacak.

Adını Sen Koy 366. Bölüm özeti:

Kervancıoğlu Ailesi, kaybettiklerinin yasıyla toparlanmaya çalışırken yalnız değildir. En büyük destekçileri zor günlerinde hem şirketi hem aileyi ayakta tutan Oğuz Kervancıoğlu’dur. Oğuz, Jülide’ye söz vermiştir; Ömer ve Zehra’nın kayıp çocuğu Emir’i bulup ait olduğu konağa getirecektir.
Hayatı boyunca tek başına yaşam mücadelesi veren Azize ise güzelliği başına bela olmuş bir kadındır. Uğruna canını vereceği, en kıymetli varlığı oğlu Ali’dir. Azize’nin tek isteği oğlunun karnını doyurabileceği bir iş bulup namusuyla para kazanmaktır.
Peki haksız yere uğradığı iftira bir insanın hem şansı; hem şanssızlığı olabilir mi? Uzun süredir beş parasız olan Azize bulduğu işe dört elle sarılırken kaderi bir karşılaşma hayatını tamamen değiştirecektir.


Yayın Günü: 17 Eylül Pazartesi
Yayın Saati: 15.30 / Yeni Bölüm…

 

Erkenci Kuş 4. bölüm özeti


Star dizisi Erkenci Kuş'un 4. bölüm özeti

Başrollerini Demet Özdemir ve Can Yaman'ın paylaştığı, "Erkenci Kuş" Her Salı, 20.00’de Star’da...


Yönetmenliğini Çağrı Bayrak’ın, senaristliğini ise Ayşe Kutlu’nun üstlendiği, Erkenci Kuş'un kadrosunda Özlem Tokaslan, Cihan Ercan, Öznur Serçeler, Berat Yenilmez, Birand Tunca, Sevcan Yaşar, Ali Yağcı, Tuğçe Kumral, Anıl Çelik, Sibel Şişman ve Tuan Tunalı da yer alıyor.

4.Bölüm Konusu:

"Sanem Can'ı kıskandığını itiraf edemez; henüz kendine itiraf edememiş, Can'a nasıl etsin! İçine düştüğü durumdan kurtulmak için Can'ı tersler. Can çok içerler. Karar verirler; Sanem Can’ın özel hayatına karışmayacak. Can da Sanem’in! İşlerinin gerektirdiği dışında başka hiçbir sözcük geçmeyecek aralarında. Mümkün mü?
Nihat, bakkalı Çakal İhsan’a devrederek aldığı paralarla, Toptancı Halil’e borcunu kapatmak ister. Sanem’in o borcu ödediğini öğrendiğinde şok geçirir.
Önemli bir müşteri o hafta ajansı denetlemeye gelecektir. Aylin de Emre’nin yardımıyla denetimi baltalamanın ve markayı kapmanın derdine düşer."

 

Yayın Günü : 17 Temmuz Salı
Yayın Saati : 20:00 – Yeni Bölüm